AAI

Aikido, AAI, Mysłowice, Katowice, Sosnowiec
Nasza sekcja od samego początku jej działalności podlega pod organizację: Aikido Association Interntional.
Aikido Association International jest światową organizacją zapewniającą kierownictwo, instruktaż, uznanie stopni i inne usługi dla każdego zainteresowanego dojo.

Jako członek AAI nasze doja i jego instruktorzy są rozpoznawalni jako uprawnione źródło nauczania Aikido, pod niedawnym kierownictwem Przewodniczącego i Głównego Instruktora AAI - shihana Fumio Toyody. Jako członek AAI (którym staniesz się po zdaniu egzaminu na 7 kyu i opłaceniu rocznej opłaty członkowskiej) także będziesz rozpoznawany jako prawowity adept Aikido, a Twoje członkostwo da Ci dostęp do seminariów, gazetek i innych korzyści wspomagających twój trening.

AAI jest aktywną, silną organizacją z wieloma zrzeszonymi dojo w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

AAI jest także stowarzyszone z Aikikai Foundation, pierwszą organizacją Aikido założoną przez O'Sensei i zlokalizowaną w Tokio w Japonii.

AAI-Polska

Dyrektorem i Głównym Instruktorem AAI-Polska jest Tomasz Krzyżanowski sensei (5 dan, Shidoin).
Pierwsze kontakty shihana Toyody z polskim aikido sięgają 1991 roku (był to pierwszy dwumiesięczny pobyt sensei Tomasza Krzyżanowskiego w Kwaterze Głównej AAI w Chicago). Stała, oficjalna współpraca datuje się dopiero od końca roku 1996, czyli od czasu pierwszej wizyty shihana Toyody w naszym kraju. Zarówno wizyty profesjonalnych instruktorów Teaching Committee AAI w Polsce, jak i częste wyjazdy polskich instruktorów w celach szkoleniowych za granicę (także do Kwatery Głównej AAI w Chicago) powodują stały, dynamiczny rozwój naszych dojo oraz nieustanny wzrost poziomu nauczania Aikido w naszym kraju.

więcej informacji znajdziesz na stronie www.aai-polska.pl